Audi A3 (Nr 7600075)

Audi A3
Waga
Sztuk
Audi A3 8P/8PA [2th restyling] (2008 - 2013) Hatchback 3-Doors
Długość
421 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1395 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1395 kg
Dystans
2613 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Irlandia, County Dublin, County Dublin

Od 1 lip 2021 do 24 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Ibiza

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.