(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi A3 (Nr 7600435)

Audi A3
Waga
Sztuk
Audi A3 8V (2012 - 2016) Sportback hatchback 5-Puertas
Długość
431 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1355 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1355 kg
Dystans
1784 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Region Centralny, Tours

Od 26 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Maroko, Pachalik De Tétouan تطوان, Tetuan

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.