Audi A3 (Nr 7618551)

Audi A3
Waga
Sztuk
Audi A3 8V (2012 - 2016) Sportback hatchback 5-Doors
Długość
431 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1355 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1355 kg
Dystans
2119 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Almería

Od 10 maj 2021 do 20 maj 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

Od 17 maj 2021 do 28 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.