Audi A3 (Nr 7661148)

Audi A3
Waga
Sztuk
Audi A3 8P/8PA [2th restyling] (2008 - 2013) Cabriolet
Długość
423 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1487 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1487 kg
Dystans
2338 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Bottrop

Od 16 lip 2021 do 18 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.