Audi A3 (Nr 7674322)

Audi A3
Waga
Sztuk
Audi A3 8P/8PA [2th restyling] (2008 - 2013) Sportback hatchback 5-Doors
Długość
429 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1377 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1377 kg
Dystans
2442 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Bristol, Bristol

Od 23 kwi 2021 do 24 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 31 maj 2021 do 15 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.