(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Audi a3 2006 sportback, 5 drzwi (Nr 4390093)

Marka i model:

Audi A3

Waga w kg (łączna):

1410.00

Budżet zlecenia [zł]:

1800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2045.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Liverpool

20 maj 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Lipno

7 cze 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.