(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-22 19:24

Audi a3 8l (Nr 2998144)

Audi a3 8l

Marka i model:

Audi a3 8l

Waga w kg (łączna):

2000.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1420.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu pojawia się często, jak nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia auta

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Południowa, Schiedam

Od 15 sie 2018 do 20 sie 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Termin elastyczny