(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi a3 8l (Nr 6069833)

Marka i model:

Audi a3 8l

Waga w kg (łączna):

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 729.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Meersburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Lingen (Ems)

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.