(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-26 09:08

AUDI A3 8L 1998 R (Nr 2632116)

Marka i model:

AUDI A3 8L

Waga w kg (łączna):

1090.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 858.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

Od 8 cze 2018 do 16 cze 2018

Adres i termin dostawy

Szekesfehervar, Węgry

Od 9 cze 2018 do 31 paź 2018