(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi a3 de49835 do pl 36-110 Majdan krolewski (Nr 4759584)

Audi a3 de49835 do pl 36-110 Majdan krolewski

Marka i model:

Audi a3

Waga w kg (łączna):

1450.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1236.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Wietmarschen

Od 22 lip 2019 do 31 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Majdan Królewski

Od 24 lip 2019 do 16 sie 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.