(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-25 04:57

Audi A3 odbiór nawet DZIŚ! (Nr 2748032)

Audi A3 odbiór nawet DZIŚ!

Marka i model:

Audi A3

Waga w kg (łączna):

1100.00

Budżet zlecenia [zł]:

1100

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 985.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta uwidacznia się często, jak zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Stuttgart, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Olkusz, 32-300, Polska

Termin elastyczny