(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-28 20:30

audi a4

(Nr 2120865)
audi a4

Marka i model:

audi a4 2.0tdi

Waga w kg (łączna):

1430.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 695.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu pojawia się często, gdy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu auta

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Palma, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Madryt, Hiszpania

Termin elastyczny