(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 21:16

Audi A4

(Nr 2333204)
Audi A4

Marka i model:

Audi A4

Waga w kg (łączna):

1440.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 684.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Paryż, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wurzburg, 97070, Niemcy

Termin elastyczny