(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-27 20:52

Audi a4

(Nr 2639476)
Audi a4

Marka i model:

Audi a4 allroad

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1036.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Manresa, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

A Coruna, Hiszpania

Termin elastyczny