(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-22 12:45

Audi A4

(Nr 2996904)
Audi A4

Marka i model:

Audi a4

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 860.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Hamburg, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Termin elastyczny