(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Audi A4 (Nr 4583065)

Marka i model:

Audi A4

Waga w kg (łączna):

1430

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 860.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Brema, Bremerhaven

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Moszczanka

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.