(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi a4 (Nr 4845182)

Audi a4

Marka i model:

Audi a4

Waga w kg (łączna):

14000

Budżet zlecenia [zł]:

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1275.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Niederkrüchten

5 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Łosice

Od 5 sie 2019 do 12 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.