Audi A4 (Nr 5883144)

Audi A4

Marka i model:

Audi A4

Waga w kg (łączna):

1400

Budżet zlecenia [€]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2117.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas De Gran Canaria

Od 25 lip 2020 do 20 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Vigo

Od 18 wrz 2020 do 23 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się nierzadko, jak nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.