(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Audi a4 (Nr 5896203)

Audi a4

Marka i model:

Audi a4

Waga w kg (łączna):

1510

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 690.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Grube

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Dzierżoniów

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.