Audi A4 (Nr 5909702)

Audi A4

Marka i model:

Audi A4

Waga w kg (łączna):

1375

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 708.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 25 lip 2020 do 30 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kantabria, Santander

Od 30 lip 2020 do 14 sie 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.