Audi a4 (Nr 6263103)

Audi a4

Marka i model:

Audi a4 b7

Waga w kg (łączna):

1510

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Almería

5 paź 2020

Adres i termin dostawy

Urugwaj, Montevideo, Montevideo

5 lis 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.