Audi A4 (Nr 6447363)

Audi A4
Waga Sztuk:
Audi A4 B8/8K [restyling] (2011 - 2016) Allroad quattro Wagon 5-Doors
Długość
472 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
149 cm
ok. 1870 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1870 kg
Dystans: 632 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dortmund

Od 10 wrz 2020 do 18 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Surrey, Weybridge

Od 21 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się często, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.