(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi A4 (Nr 6696901)

Audi A4
Waga Sztuk:
Audi A4 B7 (2004 - 2008) Sedan 4-Drzwiowy
Długość
458 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
142 cm
ok. 1655 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1655 kg
Dystans 2446 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Irlandia, Waterford, Dungarvan

Od 31 paź 2020 do 27 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Krosno

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.