Audi A4 (Nr 7176714)

Audi A4
Waga
Sztuk
Audi A4 B8/8K [restyling] (2011 - 2016) Sedan
Długość
470 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1617 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1617 kg
Dystans
589 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Austria, Styria, Graz

Od 27 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Kirchheim Unter Teck

Od 28 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.