(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Audi A4 (Nr 7483437)

Audi A4
Waga
Sztuk
Audi A4 B6 (2000 - 2005) Avant Kombi 5-Drzwiowy
Długość
454 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1515 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1515 kg
Dystans
1650 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Cambridgeshire, St Neots

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Katowice

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.