Audi A4 (Nr 7674333)

Audi A4
Waga
Sztuk
Audi A4 B9 (2015 - 2020) Sedan
Długość
472 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1527 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1527 kg
Dystans
1336 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Katowice

Od 14 cze 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Област София-Град, Sofia

Od 14 cze 2021 do 30 cze 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.