Audi A4 (Nr 7674347)

Audi A4
Waga
Sztuk
Audi A4 B8/8K (2007 - 2011) Sedan 4-Puertas
Długość
470 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1550 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1550 kg
Dystans
2067 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Region Murcji, Lorca

Od 5 cze 2021 do 19 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Puerto Del Rosario

Od 5 cze 2021 do 26 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru auta.