(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Audi a4 Allroad kombi (Nr 5785358)

Marka i model:

Audi a4 Allroad kombi

Waga w kg (łączna):

1800

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1423.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Stockholms Län, Stockholm

28 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

30 sty 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.