(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Audi a4 avant (Nr 5979775)

Audi a4 avant

Marka i model:

Audi a4 avant

Waga w kg (łączna):

1700

Budżet zlecenia [zł]:

1300

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1616.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Emilia-Romania, Carpi

Od 13 kwi 2020 do 16 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Chełm

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się nierzadko, jak nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.