(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-10-08 13:23

Audi A4 Avant z D25920 Stedesand do 98-220 Zduńska Wola (Nr 3341661)

Marka i model:

Audi A4 Avant 2.0TDI

Waga w kg (łączna):

1400.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 916.00 km

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Stedesand, 25920, Niemcy

Od 8 paź 2018 do 10 paź 2018

Adres i termin dostawy

Zduńska 98, Zduńska Wola, 98-220, Polska

Od 9 paź 2018 do 13 paź 2018