(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-27 10:03

Audi a4 b5

(Nr 2637052)
Audi a4 b5

Marka i model:

Audi a4 b5

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 928.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Karlsruhe, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Racibórz, Polska

Termin elastyczny