(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Audi A4/B6 i Vv polo (Nr 4858202)

Marka i model:

Audi A4/B6 Kombi oraz Vv polo

Waga w kg (łączna):

3000.00

Budżet zlecenia [zł]:

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 762.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Binz

7 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Sochaczew

18 sie 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.