(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-01 10:03

Audi a4 b6 kombi

(Nr 2340988)

Marka i model:

Audi A4 B6

Waga w kg (łączna):

1400.00

Budżet zlecenia [zł]:

700

Dystans: 913.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Motala, Szwecja

2 lut 2018

Adres i termin dostawy

Szczecin, Polska

Termin elastyczny