(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Audi a4 b7 (Nr 3704157)

Marka i model:

Audi a4 b7

Waga w kg (łączna):

1600

Budżet zlecenia [zł]:

6000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2396.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Od 17 sty 2019 do 20 sty 2019

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, Dublin

20 sty 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.