(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-17 15:31

Audi a4 b8

(Nr 2162088)
Audi a4 b8

Marka i model:

Audi a4

Waga w kg (łączna):

1600.00

Budżet zlecenia [zł]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 937.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu uwidacznia się często, jak nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Ascheberg, 59387, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Racibórz, Polska

Termin elastyczny