(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Audi a4 combi i 2 motory ewentualnie (Nr 4361061)

Marka i model:

audi a4 combi

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [zł]:

1700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1730.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Greater London, Londyn

10 maj 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Zaczarnie

14 maj 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.