(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Audi A4 Kombi (Nr 1911335)

Marka i model:

Audi A4 Kombi

Waga w kg (łączna):

1450

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 926.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saara, Überherrn

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny


Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się często, jak kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.