Audi A4B5 (Nr 5976810)

Audi A4B5

Marka i model:

Audi A4

Waga w kg (łączna):

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Turyngia, Bad Langensalza

9 cze 2021

Adres i termin dostawy

Kanada, Ontario, Toronto

26 cze 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się często, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.