Audi A5 (Nr 6408785)

Audi A5
Waga Sztuk:
Audi A5 2 Gen. (2016 - 2020) Sportback liftback 5-Türig
Długość
473 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
138 cm
ok. 1715 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1715 kg
Dystans: 793 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

17 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Monachium

17 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy pamiętać również, iż faktyczna waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.