Audi A5 (Nr 6561802)

Audi A5
Waga Sztuk:
Audi A5 8T [restyling] (2011 - 2016) Coupe
Długość
462 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
137 cm
ok. 1770 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1770 kg
Dystans: 2387 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia-La Mancha, Toledo

1 gru 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.