Audi A5 (Nr 6726990)

Audi A5
Waga Sztuk:
Audi A5 8T [restyling] (2011 - 2016) Coupe
Długość
462 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
137 cm
ok. 1770 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1770 kg
Dystans 7317 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, Dubaj

Od 2 lis 2020 do 8 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Od 16 lis 2020 do 22 lis 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się często, jak nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.