Audi A5 (Nr 7575164)

Audi A5
Waga
Sztuk
Audi A5 8T (2007 - 2011) Coupe
Długość
462 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
137 cm
ok.
1565 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1565 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 21 cze 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Tajlandia, Provincia De Chiang Mai, บ้านวังสิงห์คำ

Od 9 lip 2021 do 18 lip 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.