Audi A5 (Nr 7587488)

Audi A5
Waga
Sztuk
Audi A5 2 Gen. (2016 - 2020) Sportback liftback 5-Puertas
Długość
473 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
138 cm
ok.
1625 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1625 kg
Dystans
1278 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Genewa, Genewa

Od 21 kwi 2021 do 13 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, Valladolid

Od 21 kwi 2021 do 13 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.