(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Audi a6 (Nr 2017913)

Marka i model:

Audi a6

Waga w kg (łączna):

1000.00

Budżet zlecenia [zł]:

3.000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2320.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Louth, Drogheda

Od 27 wrz 2017 do 8 paź 2017

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Ciechanów

Od 16 wrz 2017 do 10 paź 2017


Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.