(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-28 09:11

Audi A6

(Nr 2244891)
Audi A6

Marka i model:

Audi a6

Waga w kg (łączna):

1600.00

Dystans: 1549.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Ins, 3232, Szwajcaria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gdańsk, 02-968, Polska

Termin elastyczny