(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-27 19:26

Audi A6

(Nr 2326600)

Marka i model:

Audi A6

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [€]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2724.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Vjal 21 ta Settembru, In-Naxxar, NXR 1015, Malta

29 sty 2018

Adres i termin dostawy

Walencja, Hiszpania

10 lut 2018