(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-26 21:02

Audi A6 (Nr 2418732)

Marka i model:

Audi A6

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1564.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Mediolan, Włochy

Od 27 lut 2018 do 2 mar 2018

Adres i termin dostawy

Przemyśl, Polska

Od 28 lut 2018 do 5 mar 2018