(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-25 15:22

Audi a6 (Nr 2750276)

Audi a6

Marka i model:

Audi a6

Waga w kg (łączna):

1900.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 607.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Linz, Austria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Trzebinia, 32-540, Polska

Termin elastyczny