(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Audi A6 (Nr 4640077)

Marka i model:

Audi A6

Waga w kg (łączna):

1900

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1314.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Veneto, San Giuseppe

Od 1 lip 2019 do 4 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.