Audi A6 (Nr 6119205)

Audi A6

Marka i model:

Audi A6

Waga w kg (łączna):

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 840.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Berno, Berno

30 maj 2020

Adres i termin dostawy

Austria, Wiedeń, Wiedeń

8 lip 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.